5 miejsc w Łodzi, w których zagrasz w szachy

Gra w szachy może wydać się mało interesująca. Na szczęście dzięki takim serialom jak Gambit Królowej ten wciągający sport może przeżywać swój renesans. Zorganizowane kluby to najlepsze miejsca, w których łatwo zagrać w szachy. Aby je zlokalizować, warto skorzystać z pomocy wyszukiwarki oraz specjalistycznych stron, a może okazać się, że idealny klub do nauki gry w szachy znajduje się tuż za rogiem.

Jak znaleźć miejsca do gry w szachy w Łodzi?

Łódź to jedno z większych miast w Polsce, które silnie związane było z grą w szachy już na początki XX. wieku. Wtedy właśnie powstało Łódzkie Towarzystwo Zwolenników Gry Szachowej. Klub ten nie funkcjonuje od czasu wybuchu II wojny światowej, ale do dzisiaj znajduje się w Łodzi dobry wybór miejsc do gry, które najłatwiej wyszukiwać internetowo. Kluby szachowe z Łodzi gromadzi w jednym miejscu KlubSzachowy.pl, można tam znaleźć takie informacje jak adres czy numer kontaktowy klubu. Oprócz zarejestrowanych klubów warto również zainteresować się ofertą szkół nauki gry w szachy w Łodzi, niezarejestrowanych jako klub szachowy.

5 miejsc w Łodzi, w których zagrasz w szachy

Kluby szachowe z Łodzi to miejsca, w których skupiają się miłośnicy tegoż sportu, aby nawzajem rozwijać swoje umiejętności. W samej Łodzi jest ich kilka, a dzielą się one w zależności od grup wiekowych i oferowanych zajęć dodatkowych.

1. Fundacja im. Akiby Rubinsteina

Jest to klub szachowy mający swoją siedzibę przy ulicy Sacharowa w Łodzi. Oferuje on rozgrywki na wyższym szczeblu, ale co istotne, skupia się również na udzielaniu lekcji gry w szachy dla dzieci w Łodzi. Klub ten organizuje również turnieje szachowe dla dzieci. Najniższa grupa wiekowa obejmuje w tym klubie szachowym dzieci do lat 7.

2. Klub Szachowy Hetman Łódź

To kolejny klub szachowy w Łodzi, który prowadzi naukę gry w szachy dla dzieci. Klub mieści się przy ulicy Grota-Roweckiego w Łodzi. Ten konkretny klub szachowy oferuje naukę gry w szachy dla dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół. Turnieje oraz zajęcia prowadzi on również w domach kultury w Łodzi.

3. Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej

Ten konkretny klub szachowy działa w ramach Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Łódzkiej, a swoją siedzibę posiada przy alei Politechniki w Łodzi. Jest to klub szachowy w Łodzi, przeznaczony głównie dla studentów politechniki. Wynika z tego więc, że grupy wiekowe będą tu nieco wyższe, a przez to bardziej odpowiednie dla studentów pasjonujących się grą w szachy w Łodzi. Sama nauka gry w szachy również jest tu jednak możliwa w pewnym stopniu, ponieważ ćwiczenia sekcji AZS często wchodzą w skład harmonogramu zajęć uniwersytetu.

4. RPW Okucia Budowlane Łódź

Jest to klub szachowy, który w ramach swojej działalności propaguje grę w szachy w środowisku branży okiennej. Ma on swoją siedzibę przy ulicy Jeziora w Łodzi. W ofercie klubu nie znajdują się warsztaty ani nauka gry w szachy, ale angażuje się on w organizowanie cyklicznych wydarzeń i turniejów szachowych. Swoją działalnością propaguje on również i podtrzymuje tradycję gry w szachy w Łodzi.

5. Łódzka Szkoła Szachowa Krzyś

Jest to prywatna szkoła szachowa, prowadzona przez certyfikowanego instruktora szachowego. Jest to inicjatywa członka Łódzkiego Związku Szachowego, Krzysztofa Żurkiewicza, który prowadzi zajęcia w wielu szkołach i przedszkolach na terenie Łodzi. Pan Żurkiewicz, oprócz zajęć stacjonarnych, oferuje również naukę gry w szachy online, a lekcje te są darmowe.

Jak więc widać, miejsca do gry oraz kluby szachowe w Łodzi nie są tak trudne do znalezienia. Z pomocą wyszukiwarki łatwo można znaleźć odpowiednie miejsce, w którym łatwo można zagrać w szachy. Równie proste jest również wybranie miejsca do nauki gry w szachy w Łodzi.