Motocykliści wyruszyli ze Zgierza na rajd pamięci poległych żołnierzy i funkcjonariuszy

Setki motocyklistów z całej Polski ruszyły dziś ze Zgierza, by uczcić pamięć żołnierzy i funkcjonariuszy poległych na misjach zagranicznych. Ta niezwykła wyprawa to nie tylko hołd dla bohaterów, ale też manifestacja patriotyzmu i pasji do motoryzacji.
- Motocykliści ze Zgierza w trasie pamięci o poległych na misjach
- Znaczenie rajdu dla mieszkańców Zgierza i okolic
Motocykliści ze Zgierza w trasie pamięci o poległych na misjach
Wczesnym rankiem ze Zgierza wystartowała imponująca grupa motocyklistów weteranów, aktywnych żołnierzy oraz miłośników jednośladów, którzy postanowili wspólnie oddać hołd tym, którzy oddali życie podczas służby poza granicami kraju. Ich celem jest odwiedzenie ponad stu miejsc spoczynku poległych kolegów w różnych zakątkach Polski.
Ta kilkudniowa wyprawa to nie tylko podróż przez mapę Polski, ale przede wszystkim emocjonalna lekcja historii i patriotyzmu. Wśród uczestników można dostrzec zarówno doświadczonych weteranów, jak i młodych entuzjastów motocykli, których łączy szacunek dla tych, którzy poświęcili się dla ojczyzny.
Znaczenie rajdu dla mieszkańców Zgierza i okolic
Justyna Romanow-Przybylak, członkini Zarządu Powiatu Zgierskiego, podkreśliła wagę tego wydarzenia:
Żywię przekonanie, że wydarzenie to stanie się okazją do oddania hołdu wszystkim tym, którzy nie wrócili z misji wojskowych, a także będzie cenną lekcją patriotyzmu dla mieszkańców.”
Organizatorzy Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa wraz z lokalnymi służbami mundurowymi chcą nie tylko upowszechnić wiedzę o działaniach polskich sił poza granicami kraju, ale również promować bezpieczną jazdę oraz integrację środowiska weteranów i pasjonatów motoryzacji. Rajd jest więc okazją do budowania więzi między różnymi pokoleniami oraz pokazania, że pamięć o bohaterach żyje w sercach wielu Polaków.
Wyruszając ze Zgierza, uczestnicy mają przed sobą długą trasę pełną ważnych przystanków każdy z nich to miejsce pamięci i refleksji nad ceną wolności. To wyjątkowa inicjatywa łącząca pasję do motocykli z głębokim przesłaniem społecznym.
Źródło: Powiat Zgierski
Ostatnie Artykuły

Teatralny maj w Starym Młynie - dwa spektakle, dwa różne światy

Majówka w Starym Młynie: kino gra, kawiarnia pracuje, reszta zwalnia

Stary Młyn zmienia bilety online - będzie prościej, ale z jedną dopłatą

Pełny grafik ślizgawek na majówkę i pierwszy tydzień maja w Zgierzu

Majówka w ruchu. MOSiR Zgierz stawia na lód, wodę i park linowy

Młodzi artyści w Zgierzu odebrali nagrody po śpiewie i malowaniu

Maczeta w mieszkaniu - pościg za 40-latkiem zakończył się aresztem

W Ozorkowie uczniowie uczą się wspierać rówieśników w kryzysie

Krzywda dziecka nie zawsze jest widoczna. W Parzęczewie pokazano jak ją rozpoznać

Prawie 11 kilometrów spaceru. Głowno w zielonej odsłonie

„Nowa Cebula” zagląda w przyszłość, a w środku czeka sporo zaskoczeń

Ślizgawki wracają do grafiku. W Zgierzu znów słychać szuranie łyżew

Ślizgawki w Zgierzu rozpisane na cały tydzień. Tafla będzie niemal bez przerw

