Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Logo 27 finału WOŚP

Chociaż jesteśmy w czasie przygotowań do świąt, to jest w Zgierzu grono zapaleńców, którzy z przygotowaniami wybiegają jeszcze dalej – do stycznia, kiedy to odbędzie się weekend gorących serc, czyli XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A zapowiada się on co najmniej tak samo ciekawie, jak w latach minionych. Większość wydarzeń w niedzielę 13 stycznia 2019 roku w Zgierzu będzie miała miejsce na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wschodniej 2.

W dużej hali od godzin południowych zaplanowano atrakcje dla dzieci: strefy tematyczne ze strzelnicą, kołem fortuny, kulinarną wyspą organizowaną przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy z wybiegiem do pokazów mody. Jak zapewnia Radosław Tomas, szef tegorocznego sztabu w Zgierzu, takiej scenografii w naszym mieście jeszcze nie było.

Ulicą Wschodnią pobiegną uczestnicy Jeżobiegu – imprezy sportowej, zyskującej coraz większą popularność. Zaplanowano aż 200 miejsc dla biegaczy, zapisy ruszą już w grudniu.

Nie zabraknie także czegoś dla miłośników „palenia gum”. Na krańcówce autobusowej na Osiedlu 650-lecia zagra Motoorkiestra, a jej szef Michał Jałowiec zapewnia, że organizatorzy szykują dużą niespodziankę.

Śmiałkowie, którym zima nie jest straszna, będą mogli wziąć udział w nowym wydarzeniu – morsowej niedzieli.

Natomiast finałowy koncert pod chmurką, zwieńczony tradycyjnie symbolicznym "światełkiem do nieba", rozpocznie się około godziny 18:00.

WOŚP w Zgierzu będzie grać nie tylko w niedzielę. W sobotę, jak zawsze, czeka nas Biesiada Szantowa w klubie „Agrafka” z mnóstwem licytacji i dobrej zabawy nie tylko dla miłośników morskich opowieści. Kto nie ma planów na sobotnie przedpołudnie 12 stycznia, powinien śledzić informacje o Rajdzie WOŚP, który jak zawsze zorganizuje Szkoła Podstawowa nr 4. Zresztą swoje wewnętrzne imprezy w tygodniu poprzedzającym Finał zorganizuje wiele szkół i przedszkoli oraz – jak zwykle – Spółdzielczy Dom Kultury SEM. Dodajmy, że ze Zgierzem zagrają szkoły ze Szczawina, Białęj, Dąbrówki i Gieczna.

Wydarzeń będzie dużo. Organizatorzy zachęcają do śledzenia profilu WOŚP Zgierza na Facebooku oraz strony www.wosp. miasto.zgierz.pl.

Tych, którzy wolą zdalnie wspierać „Orkiestrę” informujemy, że już w grudniu rusza zgierskie Allegro WOŚP.

(Karolina Miżyńska/rk)

Źródło: Zgierz moja przestrzeń grudzień 2018 r. pobierz publikację w formacie pdf" href="https://www.miasto.zgierz.pl/sites/default/files/pliki/publikacje/Zgierz-Moja_Przestrzen/2018-11_zgierz_moja_przestrzen.pdf?604" target="_self">"Zgierz - moja przestrzeń" Nr 11/2018