Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Cena jest najmniej istotna

Prezenty dla dzieci przede wszystkim powinny być indywidualnie dopasowane do ich zainteresowań. Te zabawki, które jednym dzieciom sprawiają ogromną radość niekoniecznie sprawdzą się jako prezenty dla wszystkich dzieci.

Zanim zdecydujemy się na kupno prezentu dla dziecka, z którym mamy jedynie sporadyczny kontakt, powinniśmy dokładnie dowiedzieć się od jego podopiecznych, czym dziecko lubi bawić się najbardziej. W żadnym wypadku nie jest istotna cena zabawki. Prezent ma się dziecku podobać i wywołać uśmiech na jego twarzy.

Nie tylko zabawki

Coraz częściej prezenty przybierają postać niematerialną w oczach dziecka. Taki prezent polega na poświęceniu dziecku czasu. Gdy na co dzień nie mamy możliwości spędzania czasu na przykład z chrześniakiem można mu zaproponować wspólny wypad do zoo, do kina, do parku rozrywki, czy też centrum naukowego. W zależności od zainteresowań dziecka świetnym prezentem może okazać się przejazd pociągiem, wypad pod namiot, czy atrakcyjna zabawa na świeżym powietrzu. Tego typu prezenty mają specyficzny wydźwięk i dziecko na pewno je doceni i będzie długo pamiętać.

Nauka poprzez zabawę

W każdym wypadku na pewno warto się zdecydować na wszelkie zabawki edukacyjne. Są one na tyle uniwersalne, że doskonale nadają się jako prezenty dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie wykazują konkretnych zainteresowań. Nauka przez zabawę zawsze sprawi dziecku dużo przyjemności. Dla najmłodszych maluszków będzie to na przykład kolorowa mata edukacyjna, a dla już siedzących dzieci różnego typu kostki edukacyjne i książeczki dźwiękowe. Zawsze sprawdzające się, neutralne prezenty edukacyjne dla starszaków to przykładowo puzzle, gry planszowe, instrumenty, zestawy doświadczalne, tablice do rysowania, kredki i różnego typu klocki.

Prezenty dbające o rozwój sensoryczny dziecka

Dbanie o rozwój sensoryczny dziecka jest niezwykle istotne szczególnie w pierwszych latach jego życia. Pobudzanie zmysłu wzroku, dotyku, słuchu, smaku i węchu wpływa niezwykle pozytywnie na rozwój mózgu małego człowieka. Z tego względu wysoce pożądane są wszystkie kreatywne prezenty, które pomogą dziecku rozwinąć się sensorycznie. Może to być na przykład ciastolina, piasek kinetyczny, zabawki do wody, foremki do piasku oraz sensoryczne zabawki, zawierające w sobie różne struktury. Tego typu prezenty możemy w wielu przypadkach z powodzeniem stworzyć samodzielnie. Uzyskamy w ten sposób unikalny prezent hand-made, który będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Nasze zaangażowanie i pomysł zostaną przez dziecko na pewno docenione.

Więcej informacji

Więcej ciekawych pomysłów na prezenty znajdziesz na stronie Ministerstwo Gadżetów - sprawdź!