Biorą udział w olimpiadach szkolnych, konkursach wiedzy, chętnie angażują się w życie szkoły, ale przede wszystkim mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce. Bycie prymusem przynosi wymierne efekty, także finansowe. Dziś, w trakcie sesji Rady Powiatu Zgierskiego, osiemnastu uczniów, ze szkół z terenu powiatu zgierskiego, otrzymało stypendia w ramach programu „Nasz Prymus”.

Granty, w wysokości od 500 do 1 000 zł, wręczyli: Bogdan Jarota – starosta zgierski, Adam Świniuch – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz Iwona Dąbek – przewodnicząca Rady Powiatu Zgierskiego. Takie finansowe wyróżnienie otrzymała m.in. Julia Gebler, tegoroczna maturzystka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim. Julia, równie dobrze jak z rozwiązywaniem szkolnych zadań, radzi sobie także na lekkoatletycznej bieżni. – Sport uczy systematyczności i konsekwencji w działaniu, dzięki czemu jestem w stanie dzielić swoje zainteresowania i pasje z nauką – mówi stypendystka, która swoją przyszłość wiąże z pracą z dziećmi. – Jest to moim marzeniem, dlatego planuję dostać się na pedagogikę, a w przyszłości, chciałabym otworzyć własne przedszkole.

Najwyższą średnią, spośród uczniów liceów ogólnokształcących, może pochwalić się Kacper Walichnowski – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie, którego średnia ocen na świadectwie wyniosła 5,67. Wśród uczniów szkół zawodowych, najwyższą średnią – 5,36, osiągnęła Justyna Owczarek z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Aleksandrowie Łódzkim. 


Artykuły promocyjne