Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Miasto Limanowa zwana jest także perłą Beskidu Wyspowego to miejsce, które każdego roku przyciąga sporo turystów. Słynie z wyjątkowo widowiskowego wyścigu samochodowego zwanego Wyścigiem Górskim Limanowa. Sam wyścig od roku 2014 jest zaliczany jako kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich.

Patronem miasta jest święty Walenty, a więc można również usłyszeć, że jest Limanowa to miasto zakochanych. Portal informacyjny limanowskie.pl to bogate źródło wiedzy dla mieszkańców oraz przyjezdnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jakie wydarzenia i imprezy planuje miasto to warto zajrzeć na ten serwis internetowy.

Ze względu na swoje położenie, które nie bez powodu określa miasto perłą Beskidu Wyspowego, rozwinęła się tutaj turystyka konna, piesza oraz rowerowa, a także sport narciarski. W okolicy działa aż pięć stacji narciarskich dla turystów.

Warto odwiedzić bazylikę Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, która to bazylika stanowi symbol i pomnik 100-lecia Konstytucji 3-go Maja. Wieża bazyliki ma wysokość 65 metrów i zakończona jest neobarokowym akcentem. Przed samą bazyliką wznosi się 3-metrowy posąg papieża Jana Pawła II, który stanowi symbol uroczystego ukoronowania figury Matki Boskiej Limanowskiej.

To nie jedyny akcent religijny w Limanowej. Jeśli wybierzemy się na Miejską Górę to będzie okazja, aby wejść na taras widokowy Krzyża Milenijnego, który góruje w tym miejscu nad okolicą. Jego wysokość to aż 37 metrów, więc jest dwukrotnie większy od krzyża na Giewoncie. Z tarasu widokowego można podziwiać oprócz panoramy samego miasta również malownicze ukształtowanie Beskidu Wyspowego. Czasem można również dostrzec zarysy Tatr.

Dla osób, które chcą dokładniej poznać historię miasta Limanowa i samego regionu rekomendowane jest odwiedzenie lokalnego muzeum znajdującego się w zabytkowym Dworze Marsów. Jest ono czynne w każdy dzień tygodnia oprócz poniedziałków. W zależności od ekspozycji można bliżej poznać historię, tradycję i kulturę ówczesnych mieszkańców regionu.

Z czego słynie miasto Limanowa?