Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Jak przewieźć do Polski wózek dziecięcy z Anglii? Porównanie firm kurierskich

Przebywając w Wielkiej Brytanii, możesz skorzystać z okazji zakupu atrakcyjnego produktu, który następnie trafi do kraju. Jeśli spodziewasz się dziecka i kupujesz wózek albo chcesz taki przedmiot wysłać bliskiej osobie, pomoże Ci w tym kurier z UK do Polski. Jakie warunki musisz spełnić, aby przedmiot o takich gabarytach znalazł się w transporcie kurierskim?

Warunki wysyłki paczki do Polski

Firmy kurierskie są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz w krótkim czasie dostarczyć wybrane przedmioty osobie w Polsce. Jeśli przebywasz za granicą w celach zarobkowych lub przeniosłeś się tam na dłużej, osobiste przewiezienie takich rzeczy nie zawsze jest możliwe. Korzystając z usług firmy kurierskiej, możesz wysłać expresowe paczki do Polski, a ich zawartość dotrze do adresata z kilka dni.

Jakie korzyści zapewnia Ci kurier? Paczki do Polski są ekspediowane profesjonalnym transportem w możliwie krótkim czasie. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie musisz już zmagać się z formalnościami dotyczącymi przewozu paczki do Polski z UK przez granicę. Ponadto, nadając przesyłki ponadgabarytowe czy o nietypowym formacie, do których zalicza się też wózek, nie musisz zastanawiać się, czy zmieszczą się do Twojego samochodu. 

Jak wysłać wózek w paczce do Polski?

Wyekspediowanie wózka dziecięcego w przesyłce kurierskiej nie jest proste. Aby kurier z UK do Polski zabrał paczkę w transporcie, musi ona być odpowiednio przygotowana, zapakowana i opłacona. W firmach, które zajmują się pośrednictwem w organizowaniu takich przewozów, nietypowe paczki do Polski z UK są indywidualnie wyceniane jak np. EuroPaka - https://www.euro-paka.pl/. Dlatego, zanim zdecydujesz się na nadanie, zasięgnij informacji na ten temat.

Wycena przesyłki wymaga wypełnienia odpowiedniego formularza, który znajdziesz na stronie internetowej firmy kurierskiej. Zazwyczaj musisz w nim podać następujące dane:

  • miejsce nadania i doręczenia paczki,
  • wysokość,
  • szerokość, 
  • długość,
  • waga.

W większości firm przewóz paczek do Polski obejmuje jedynie przesyłki o określonych gabarytach. Dlatego wypełnienie formularza może zakończyć się niepowodzeniem. Jeśli otrzymasz informację zwrotną, że paczka nie może zostać wyceniona, będzie to równoznaczne z niespełnieniem standardowych kryteriów. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest kontakt telefoniczny lub mailowy z przewoźnikiem i indywidualne ustalenie, czy wysyłka wózka jest możliwa.

Ekspresowe paczki do Polski w ofercie firm kurierskich

W związku z Brexitem przez pewien czas nadanie paczki do Polski było utrudnione. Obecnie sytuacja normuje się, a firmy kurierskie wznawiają transporty na tej trasie. Dlatego, jeśli chcesz wysłać wózek dziecięcy, z pewnością znajdziesz odpowiedniego przewoźnika. Musisz jednak dokonać wyboru firmy, która oferuje taką możliwość i zapewnia najlepsze warunki. Jak możesz tego dokonać?

Przede wszystkim sprawdź, czy dany przewoźnik obsługuje przesyłki ponadgabarytowe oraz expresowe paczki do Polski. Jeśli tak, połowę problemu masz za sobą. Drugim ważnym elementem jest wysokość opłaty. W jej ustaleniu pomoże Ci indywidualna wycena usługi, dzięki której dowiesz się, ile będzie Cię kosztować kurier. Paczki do Polski są wysyłane na nieco innych warunkach niż kilka miesięcy temu. Dlatego musisz się również liczyć z wyższą opłatą niż w przypadku przesyłek do krajów UE.

Przesyłki ponadgabarytowe posługują różne firmy kurierskie. Dlatego, zanim wybierzesz tę właściwą, dokonaj wyceny usługi, poznaj czas jej realizacji i inne warunki, które musisz spełnić. Porównanie ofert pomoże Ci w wyborze najlepszego rozwiązania.