plakat zawodów

Legenda sprzed lat: Mariusz Pudzianowski, wraz z całą krajową czołówką współczesnych siłaczy, zawitają do Zgierza w niedzielę 21.08.2022 roku, by rywalizować w szóstej edycji Pucharu Polski StrongMan 2022. To wielka atrakcja dla miłośników sportów siłowych w naszym mieście. Zawody odbywać się będą, jak zwykle, w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki.

To już szósta edycja tych zawodów w Zgierzu co sprawia, że nasze miasto - jako jedyne w województwie - może pochwalić się cyklicznością organizowania imprezy StrongMan: sześć razy w ciągu siedmiu lat. O Puchar Polski rywalizować będzie sześciu z aktualnej czołówki polskich zawodników, odnoszących sukcesy na arenach międzynarodowych: Maciej Hirsz, Tomasz Lademann, Mateusz Wrzesiński, Paweł Piskorz, Krzysztof Kacnerski oraz Jakub Szczechowski.

Panowie rywalizować będą w sześciu konkurencjach:

  • ciągnięcie tira,
  • wyciskanie belki 140 kg,
  • spacer farmera 320 kg,
  • yok 360 + kaczor 200 kg,
  • zegar,
  • martwy ciąg na platformie z autem.

W rolę sędziów tego pojedynku wcielą się: Mariusz Pudzianowski, legenda StrongMan (już samo z nim spotkanie będzie zapewne dużym przeżyciem dla zgierskiej publiczności) oraz Przemysław Ciechanowski, zgierzanin, wielokrotny uczestnik zawodów Pucharu Polski, drużynowy Mistrz Europy, pomysłodawca i organizator zawodów.

- Moim celem jest pozytywnie zarażać ludzi bakcylem sportów siłowych - śmieje się Przemysław Ciechanowski. - Chcę pokazać wszystkim zainteresowanym, z czym tak naprawdę zmagają się strongmani i jak ten sport wygląda od strony technicznej. A Zgierz to magiczne miejsce, idealne do takich zawodów. Tutaj publiczność jest bardzo żywiołowa i chętnie dopinguje zawodników.

Warto podkreślić, że podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację chorego chłopca - Ksawerego Błaszczyka. Będzie też mnóstwo konkursów z nagrodami dla publiczności.

Zawody Puchar Polski w StrongMan 2022 rozpoczną się w niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 15:00, w Parku Miejskim im. T. Kościuszki w Zgierzu. Wstęp jest bezpłatny.

Imprezę poprowadzi Piotr Woltman, oprawę muzyczną zapewnia DJ Tarcza.

Patronat honorowy nad rywalizacją siłaczy objął Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza.

Do pobrania: 
plakat zawodów (jpg) (294KB)