materiał na ubrania firmowe

Wybór materiału do produkcji ubrań firmowych nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które mają wpływ na komfort jej użytkowania, jak również na estetykę. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów, ale zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego, weź go na tapet i sprawdź, czy będzie właściwy dla Twoich pracowników. Chcesz wiedzieć na które najlepiej postawić? Już spieszymy z pomocą.

Najlepsze materiały do codziennego noszenia dla pracowników

Komfort w noszeniu ubrań firmowych jest niezwykle ważny. Ma on istotny wpływ na jakość wykonywanych obowiązków, a także na samopoczucie. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie estetyczne, które nie powinny być marginalizowane.

To, na jaką dzianinę się zdecydujesz uwarunkowane jest przede wszystkim tym, o jakiej branży mowa, a więc od specyfiki jej zastosowania. W przypadku odzieży BHP bardzo dobrze sprawdzi się przede wszystkim bawełna, bądź też poliester. Podobnie jest w przypadku, kiedy zależy Ci na wyprodukowaniu koszulek i bluz pracowniczych, jak również odzieży sportowej.

Dlaczego warto stawiać na bawełnę i poliester, kiedy w grę wchodzi odzież firmowa? W przypadku bawełny masz do czynienia z bardzo dobrymi właściwościami higienicznymi. Dzianina bardzo dobrze pochłania wilgoć, a naturalny skład jej włókien nie powoduje podrażnień na skórze. Równie ważne jest to, że jej nie uczula. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że nie elektryzuje się, jak również jest miła w dotyku, przyjemnie miękka. Ponadto chroni zarówno przed wychłodzeniem organizmu, jak i przegrzaniem. Materiał dobrze się barwi. Znakomicie sprawdzi się m.in. wśród pracowników umysłowych, fabryk i zakładów produkcji, restauracji, barów i pubów czy też magazynów.

Poliester ma to do siebie, że nie zniekształca się pod wpływem nawet długotrwałego noszenia. Jest odporny na promienie UV czy też pleśń. Błyskawicznie schnie. Są też jego minusy - ma słabą przepuszczalność powietrza i jest podatny na elektryzowanie się. Można z powodzeniem wykorzystać go do produkcji ubrań m.in. dla pracowników klimatyzowanych lokalu, sprzedawców i konsultantów, pracowników branży kosmetycznej i fryzjerskiej czy też siłowni etc.

Jak materiał wpływa na wygląd ubrań firmowych?

Przy wyborze materiałów na ubrania firmowe na pierwszy plan wysuwa się ich funkcjonalność i wygoda noszenia, co jest w pełni zrozumiałe. Pracownicy powinni czuć się swobodnie, a co za tym idzie, nie odwracać swojej uwagi od wykonywanych obowiązków.

Pamiętaj jednak o tym, że równie ważne są kwestie wizerunkowe. Dzianina ma bardzo duży wpływ na design odzieży firmowej. W praktyce mowa zarówno o jej teksturze, jak i fasonie. Kluczem do sukcesu jest postawienie na materiały, które są odporne na rozciąganie, jak również blaknięcie kolorów. Personel obsługujący klientów to swoista wizytówka Twojej firmy, dlatego powinien prezentować się schludnie i tym samym stanowić wyznacznik jakości oferowanych przez Ciebie produktów lub usług.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że wybór materiału na ubrania firmowe ma wpływ na wygląd sylwetki pracowników, który przyczynia się do kreowania profesjonalnego wizerunku marki. Bardzo istotne jest postawienie na fasony, które dobrze prezentują się podczas noszenia nawet przez kilka godzin. Nie powinny krępować ruchów i swobodnie się układać. Zwróć uwagę na to, że zarówno materiał, jak i krój odzieży powinny być dostosowane do stanowiska i zakresu obowiązków członków Twojego zespołu.

Wybierz szwalnię która zwraca uwagę na rodzaj materiału - postaw na Seisan

Wybór producenta ubrań firmowych nie powinien być dziełem przypadku. Postaw na tego, który dużą wagę przywiązuje do tego, jakie materiały odzieżowe stosuje. Takim z pewnością jest łódzka szwalnia Seisan, która do każdego zamówienia i szycia ubrań podchodzi indywidualnie. Co ważne, możesz wybierać spośród różnych elementów garderoby takich jak m.in. koszulki polo, t-shirty czy polary firmowe wykonane z najlepszych gatunkowo dzianin.