Szkody łowieckie w Zgierzu rolnicy i myśliwi rozmawiają o problemach

Rolnicy, myśliwi i prawnicy zebrali się w Zgierzu, aby wspólnie rozwiązać problem szkodów łowieckich. Jakie wnioski płyną z tej ważnej dyskusji?
- W Zgierzu o szkodach łowieckich kluczowe spotkanie w Starostwie
- Współpraca dla lepszych rozwiązań co ustalono podczas spotkania?
W Zgierzu o szkodach łowieckich kluczowe spotkanie w Starostwie
W czwartek, 10 kwietnia 2025 roku , sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Zgierzu stała się miejscem intensywnej debaty na temat szkodliwości działań zwierzyny w uprawach rolnych. Wydarzenie przyciągnęło wielu rolników oraz przedstawicieli różnych środowisk związanych z gospodarką łowiecką.
Współpraca dla lepszych rozwiązań co ustalono podczas spotkania?
Inicjatorką tego spotkania była Justyna Romanow-Przybylak , członkini Zarządu Powiatu Zgierskiego, która podkreśliła znaczenie współpracy pomiędzy rolnikami a myśliwymi. W trakcie rozmowy omówiono procedury zgłaszania szkód oraz odpowiedzialność kół łowieckich. Uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami i oczekiwaniami, co zaowocowało konstruktywną atmosferą.
Dzięki takim spotkaniom możemy usłyszeć głos rolników i wspólnie poszukiwać realnych rozwiązań,
- Justyna Romanow-Przybylak.
Dyskusja była dynamiczna, a uczestnicy nie szczędzili argumentów. Mimo różnic w opiniach, atmosfera sprzyjała wzajemnemu zrozumieniu, co daje nadzieję na dalszą współpracę. Spotkanie pokazało, że problem szkód łowieckich dotyczy nie tylko rolników, ale również samorządów, które powinny wspierać mieszkańców terenów wiejskich.
Starostwo Powiatowe w Zgierzu dziękuje wszystkim uczestnikom za ich aktywność i otwartość na dialog. Wszyscy mają nadzieję, że to dopiero początek dłuższej współpracy, która przyniesie korzyści zarówno rolnikom, jak i całej społeczności lokalnej.
Wg inf z: Starostwo Powiatowe Zgierz
Ostatnie Artykuły

Domki w Zakopanem z widokiem na Tatry – gdzie wynająć, by podziwiać górskie krajobrazy?

Monoblok czy split — który typ pompy ciepła wybrać do swojego domu

Po świętach w Zgierzu lodówka społeczna znów daje drugie życie jedzeniu

Seniorzy z Teatru Bez Granic rozkręcą Stary Młyn - „Ciepła wdówka”

Zgierz chce odczarować paragrafy i stawia na adwokatów z Łodzi

Pompa Grundfos - efektywność i innowacyjność dla twojego domu

Kalkulatory walutowe i przelicznik walut, które pokazują prawdę o kursach a nie marketing banków

Nowy żłobek na Mielczarskiego otworzył drzwi przed zgierskimi rodzicami

Danuta Rinn wraca do Zgierza - Noc Muzeów zacznie się od randek

Las Grotnicki budzi się do życia i otwiera nowy przyrodniczy cykl

Świąteczny grafik lodowiska w Zgierzu z mini hokejem i przerwą na Wielkanoc

Wachlarze, klejnoty i buduar, który wypełnił muzealną salę po brzegi

Małe hokejowe gwiazdy i wielkanocna zabawa opanują lodowisko w Zgierzu

