Bit Rumble w Ozorkowie sprawdza siódmoklasistów i ósmoklasistów przed wyborem szkoły

FOT. Powiat Zgierski
W Ozorkowie młodzi pasjonaci liczb i komputerów mierzą się z zadaniami, które wykraczają poza zwykłą szkolną kartkówkę. Bit Rumble, konkurs organizowany przez I LO im. Stefana Żeromskiego, co roku ściąga uczniów ostatnich klas podstawówek z całego powiatu zgierskiego. To dla nich nie tylko rywalizacja, ale też moment, w którym można sprawdzić, czy większą satysfakcję daje logika, matematyka czy informatyka. A przy okazji – zobaczyć, czy droga prowadząca do liceum z klasą cyberbezpieczeństwa naprawdę kusi bardziej niż inne wybory.
- Zadania, które pokazują więcej niż szkolny wynik
- Liceum liczy, że konkurs otworzy drzwi do cyberbezpieczeństwa
Zadania, które pokazują więcej niż szkolny wynik
W tym konkursie nie wystarcza samo dobre opanowanie materiału z lekcji. Uczestnicy mierzą się z zadaniami matematycznymi, logicznymi i informatycznymi, więc liczy się nie tylko wiedza, ale też sposób myślenia i umiejętność szybkiego kojarzenia faktów. Dla uczniów z siódmych i ósmych klas to cenna próba przed decyzją o dalszej nauce.
Taka formuła daje coś więcej niż szkolny sprawdzian. Pozwala zobaczyć, w której dziedzinie młody człowiek czuje się naprawdę pewnie, a co wymaga jeszcze pracy. Właśnie dlatego Bit Rumble może być dla wielu uczestników pierwszym sygnałem, że informatyka albo matematyka to nie tylko przedmioty z planu, lecz także przyszła ścieżka rozwoju.
Liceum liczy, że konkurs otworzy drzwi do cyberbezpieczeństwa
Organizatorzy nie ukrywają, że konkurs ma też zachęcić młodych do spojrzenia w stronę ozorkowskiego liceum. I LO im. Stefana Żeromskiego od lat buduje wizerunek szkoły, w której technologia nie kończy się na teorii, a uczniowie mogą rozwijać zainteresowania związane z nowoczesnymi kompetencjami.
Szczególną uwagę zwraca jedyna w województwie łódzkim klasa o profilu cyberbezpieczeństwa. To mocny argument dla tych, którzy już dziś myślą o kierunku związanym z IT i bezpieczeństwem cyfrowym. Bit Rumble staje się więc nie tylko konkursem, ale też pierwszym spotkaniem z ofertą szkoły, która stawia na przyszłościowe umiejętności.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Zgierskiego, co pokazuje, że to inicjatywa ważna nie tylko dla jednej placówki, ale dla całego powiatu.
na podstawie: Powiat Zgierski.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Zgierski). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Remont ul. Wiosny Ludów w Zgierzu. Kierowców czeka ruch wahadłowy

Woda w Malince przebadana. Kąpielisko spełnia wymagania

Zwrot za podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami. Termin mija 7 września

Burze drugiego stopnia w powiecie zgierskim. Możliwy grad i silny wiatr

1500 zł na lokalną historię. Muzeum i NGO mogą stworzyć wspólny projekt

Zgierski archeolog stworzył świat pełen intryg i grozy

Wakacyjny wyjazd dla dzieci rolników. Są jeszcze wolne miejsca

Sierpień w MOK-u pod znakiem kina, ceramiki i malowania figurek

Bezpłatne szkolenia w Zgierzu. Sposób na zawodowe wypalenie

Z czterech uli do 150 rodzin pszczelich. Zgierski miód z nagrodą

Upał w Zgierzu. IMGW ostrzega przed temperaturą sięgającą 33°C

Śpiew naturalny połączy Zgierz z talentami z całej Polski

Syreny zawyją w Zgierzu. Ciągły dźwięk przypomni o godzinie W

Syreny alarmowe zabrzmią w Zgierzu. To tylko trening systemu ostrzegania
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Strykowie - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Urząd Gminy Ozorków - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach - kontakt, doradcy, szkolenia i dopłaty
- Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie - kontakt, godziny, karta biblioteczna i e-booki
- Filia Biblioteczna w Sokolnikach Lesie - godziny, kontakt i dostępność
- Komisariat Policji w Strykowie - kontakt, dzielnicowi, zgłaszanie spraw
