Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu został powołany młodszy inspektor Maciej Klepacki. Na nową funkcję wprowadził go Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin.

Uroczystość odbyła się 1 czerwca 2023. Trzeba zaznaczyć, że nowy komendant poznał jak funkcjonuje  Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu, bo pracuje tu od lutego 2023 roku. Po odczytaniu rozkazu personalnego o powołaniu młodszego inspektora Macieja Klepackiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu - nowy szef przywitał się ze sztandarem jednostki.

Komendant Wojewódzki nadinspektor Sławomir Litwin, gratulując młodszemu inspektorowi Maciejowi Klepackiemu nowego stanowiska - podkreślał jego duże doświadczenie i predyspozycje do prowadzenia takiej jednostki. Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski gratulował nowemu komendantowi i życzył sukcesów na nowej drodze służbowej. Wicestarosta złożył podziękowania za ostatnie miesiące współpracy i dodał, że jest przekonany, że będzie ona przebiegała, jak dotychczas, na wysokim poziomie. Dodał, że współpraca pomiędzy starostwem, a miejscową policją jest bardzo ważna, bo służy podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców.

Obejmujący stanowisko młodszy inspektor Maciej Klepacki podziękował komendantowi wojewódzkiemu za zaufanie i powołanie. Zapewnił o wysokim i efektywnym funkcjonowaniu zgierskiej jednostki. Dziękował także gościom i kadrze kierowniczej za dotychczasowe wsparcie, wyrażając nadzieję na utrzymanie dobrego poziomu współpracy i zaangażowania w dalszej służbie.

W zorganizowanym wydarzeniu uczestniczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, wicestarosta powiatu zgierskiego Dominik Gabrysiak, Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, burmistrzowie i wójtowie powiatu zgierskiego, Na uroczystość przybyli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości: zastępca prokuratora rejonowego w Zgierzu Agata Cieślak-Żywicka, zastępca prokuratora w Zgierzu Janusz Tomczak, przewodnicząca Sądu Rejonowego w Zgierzu Dorota Kłos-Wasińska, Dyrektor Sądu Rejonowego w Zgierzu Zbigniew Złoty, zastępca kierownika oddziału administracyjnego Sądu Rejonowego w Zgierzu Renata Zbik. Ważnymi gośćmi uroczystości powołania komendanta byli proboszcz Parafii Farnej pod Wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy w Zgierzu - Ksiądz Kanonik Andrzej Chmielewski, Dziekan Prawosławny Straży Granicznej Ksiądz podpułkownik Adam Weremijewicz, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterstwa Policji w Łodzi Ksiądz podporucznik Jacek Syjud, Proboszcz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu - Ksiądz Doktor Andrzej Blewiński. Nie zabrakło też reprezentantów zaprzyjaźnionych służb mundurowych w tym: Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu Brygadiera Adama Antczaka, wraz z zastępcą, Komendanta Placówki Straży Granicznej w Łodzi podpułkownika Rafała Grzejszczaka. Wojsko Polskie reprezentowali Komendant 31 Zgierskiego Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu pułkownik Jacek Biruś, Starszy Podoficer Dowództwa 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej starszy chorąży sztabowy Jarosław Pękala. Do grona zaproszonych dołączyli Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Łódzkiego podinspektor Krzysztof Balcer, Przewodniczący Zarządu Terenowego Związków Zawodowych Pracowników Policji w Zgierzu Piotr Chojnacki oraz kadra kierownicza i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Młodszy inspektor Maciej Klepacki jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Od początku związany był z Komendą Rejonową Policji Łódź-Bałuty, gdzie zaczynał jako funkcjonariusz  prewencji. Później realizował się w służbie kryminalnej i śledczej. W 2016 roku został Komendantem III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. W lipcu 2019 roku młodszy inspektor  Maciej Klepacki został Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W maju 2021 roku, młodszy inspektor Maciej Klepacki został powołany na I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi.

 

asp. Robert Borowski