Nowy żłobek otwiera drzwi i pokazuje, jak wygląda opieka po nowemu

FOT. Urząd Miasta Zgierz
W Zgierzu pojawia się miejsce, które ma znaczenie nie tylko dla najmłodszych, ale i dla rodziców szukających spokojnego startu dla swoich dzieci. Nowy Miejski Żłobek przy ul. Mielczarskiego 1 zostanie pokazany podczas dni otwartych, kiedy będzie można zajrzeć do środka i zobaczyć, jak przygotowano przestrzeń dla małych Zgierzan. To okazja, by nie oglądać inwestycji z zewnątrz, ale sprawdzić ją na własne oczy.
- Dzień otwarty w nowym żłobku ma pokazać codzienność od środka
- Rekrutacja już trwa, więc to dobry moment na decyzję
Dzień otwarty w nowym żłobku ma pokazać codzienność od środka
W sobotę, 28 marca 2026 r., w godzinach 11:00–16:00 nowy Miejski Żłobek przy ul. Mielczarskiego 1 otworzy się dla odwiedzających. Tego dnia będzie można spotkać kadrę pedagogiczną i zobaczyć sale przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach.
Organizatorzy zapowiadają także atrakcje dla dzieci i rodziców, choć najważniejsze pozostaje samo miejsce – nowoczesne, bezpieczne i urządzone tak, by od pierwszej chwili budziło zaufanie. W przypadku żłobka to właśnie wnętrze, układ pomieszczeń i atmosfera zwykle mówią więcej niż oficjalne opisy inwestycji.
Rekrutacja już trwa, więc to dobry moment na decyzję
Równolegle prowadzony jest nabór do żłobka. Dla rodzin, które rozważają opiekę dla dziecka właśnie w tej placówce, dni otwarte mogą być najprostszym sposobem, by sprawdzić warunki i porozmawiać z osobami, które będą na co dzień pracować z dziećmi.
Miasto podkreśla, że nowa placówka ma łączyć bezpieczeństwo, nowoczesność i ciepłe podejście do najmłodszych. Właśnie dlatego spotkanie na miejscu może okazać się ważniejsze niż sama deklaracja – pozwala zobaczyć, jak ta inwestycja ma działać w praktyce, zanim pierwsze dzieci przekroczą jej próg.
na podstawie: Urząd Miasta w Zgierzu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Zgierz). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Dziecięcy rysunek może trafić na citylighty. Rusza konkurs w Zgierzu

Franciszek Perliński wraca do pamięci. Historyczny tekst trafił do Głowna

Pejzaże zapisane światłem. Mariusz Świątczak pokazuje 35 lat pracy

Wodziński wraca do Zgierza z obrazami zbudowanymi z ciszy i skrótu

Kostka Rubika wchodzi na salę. Zgierz szykuje pierwszy taki turniej

W mieszkaniu i autach trzymał 77,8 tys. papierosów bez akcyzy

Finanse wchodzą do szkoły. Nowy pakiet trafi do podstawówek

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach - kontakt, doradcy, szkolenia i dopłaty

Zakład Gospodarki Komunalnej w Parzęczewie - kontakt, godziny, usługi

Urząd Miejski w Ozorkowie - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi

Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi

Urząd Gminy Ozorków - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia

Urząd Stanu Cywilnego w Parzęczewie - kontakt, godziny, rejestracja narodzin

Urząd Miasta i Gminy Parzęczew - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
Przydatne dane teleadresowe
- PGKiM Aleksandrów Łódzki - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Komisariat Policji w Aleksandrowie Łódzkim - kontakt, dzielnicowi, godziny
- Muzeum Miasta Zgierza - adres, bilety, godziny i wystawy
- Urząd Stanu Cywilnego w Aleksandrowie Łódzkim - śluby, odpisy aktów i zaświadczenia
- Urząd Skarbowy w Głownie - kontakt, godziny, e-usługi i terminy
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ozorkowie - kontakt, godziny, świadczenia
