Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Noc z 8 na 9 lutego tegoroczni maturzyści ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II spędzili na studniówce w sali bankietowej Balentino.

Zanim zabrzmiały pierwsze takty poloneza, młodzież wysłuchała życzeń od dyrektora Arkadiusza Kędzierskiego i gości: członka Zarządu Powiatu Zgierskiego Karola Maślińskiego oraz prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego.

Piękny polonez w wykonaniu uczniów, przygotowany pod kierunkiem Piotra Wyrzykowskiego, zachwycił rodziców oraz wychowawców klas maturalnych: Wiolettę Włodarską, Halinę Walczak, Jacka Baranowskiego i Dariusza Gołubienko.

Ważnym elementem balu był także program artystyczny – spektakl pt. "ARKA DIUSZA", nawiązujący do biblijnej Arki Noego oraz postaci dyrektora szkoły Arkadiusza Kędzierskiego, który z wielką pasją i zaangażowaniem od lat buduje "szkolną Arkę" sprawiając, że ZZSP jest szkołą przyciągającą młodych i śmiało podążającą ku nowoczesności. Jest to jednocześnie placówka pielęgnująca wartości, jakim wierny był jej patron Jan Paweł II.

Studniówkowa zabawa trwała do białego rana. Cenną pamiątką po niej będą m.in. materiały zebrane przez uczniów klasy pierwszej ZZSP, którzy wcielili się w role fotografa, operatora kamery oraz reportera i przeprowadzili szereg rozmów z maturzystami i ich gośćmi.


Artykuły promocyjne